ELEKTRA PRO 2022 PROGRAMM

09:00

Uksed avatud

Registreerumine ja hommikukohv.

9:30

Avasõnad

Konverentsi moderaator Timo Raimla.

speaker-1

Timo Raimla

09:35

Elektriauto ettevõttes – kas võimalus või paratamatus?

Kas elektriautode massiline kasutuselevõtt on reaalsus või pigem soovunelm? Kas autotootjad suudavad poliitikute ambitsioonidega kaasa tulla? Kas ja kuidas vaatab elektriautode peale Eesti riik? Kas Eesti automüüjad on valmis elektriautosid müüma ja hooldama? Milliseid eeliseid ja võimalusi annaks elektriautod Eesti ettevõtetele?

speaker-1

Arno Sillat

10:00

Elektriautod: mudelid ja saadavus päriselus

Paljude automüüjate hinnakirjades on elektriautod rohkem või vähem olemas. Millistes klassides on missugused mudelid? Mis juhtub, kui rahakott seljas automüüja juurde minna ja autosid osta sooviks? Milliste tarneaegadega ühe või teise mudeli puhul arvestama peaks?

speaker-1

Tarmo Tähepõld

10:30

Laadimine kodus, kontoris, autopargis

Elektriautodest rääkimisel ei saa üle ega ümber laadimisest. Kus ja kuidas laadida saab? Mida selleks vaja? Kui palju see maksab? Milliseid karisid võib ette tulla? Kas on toimivad lahendused ka korteriühistutele ja suurtele autoparkidele? Mis saab siis, kui on elektrikatkestus?

speaker-1

Kert Pääbo

11:15

Kohvipaus

11:45

Kulud, kulud ja veelkord kulud

Kas jutt, et elektriautode kasutamine on palju kallim kui bensiiniautodel, on müüt või tegelikkus? Millised muutused on kulude struktuuris? Kas teatud juhtudel võivad kulud kokkuvõttes ka väheneda? Kuidas tasuda töötajale tööauto kodus laadimise eest? Kahe ettevõtte autopargi reaalsed numbrid ja reaalsed olukorrad.

speaker-1

Mari-Liis Männisalu

speaker-2

Mango Oras

12:15

Juhi elu elektriautoga

Kuidas sobivad kokku tippjuhi pingeline töö ja elektriauto? Kas elektriautole üle minnes peab muutma töökorraldust ja igapäevaharjumusi? Milliseid ootamatusi on elektriauto pakkunud?

speaker-1

Lauri Luks

speaker-2

Taavi Rõivas

12:45

Lõuna

13:15

Ettevõtete edulood

Miks võtta kasutusele elektriautod? Kuidas üleminekut planeerida, juhtida ja läbi viia? Millised ootamatusi muudatus kaasa tõi? Kas lihtsam oli muuta autorendilepinguid või inimesi? Milline on edulugu konkreetses ettevõttes?

speaker-1

Silver Aiaste

speaker-2

Marten Seepter

13:45

Inimkatse: juht elektriautos

Laval kulmineerub eksperiment, milles Forus Grupi tegevjuht Margus Nõlvak kasutas nädala jooksul oma tööülesannete täitmisel elektriautot. Kas midagi jäi tegemata või kuhugi jõudmata? Mitu korda aku tühjaks sai? Kas elektriauto sobiks tippjuhi töösõidukiks?

speaker-1

Margus Nõlvak

14:15

Vaade tipust: miks üldse on elektriautod ettevõtetele olulised?

Tänase konverentsi partneriteks on kolm Eesti suurettevõtet, kelle jaoks jätkusuutlikkus on nende tegevuses kesksel kohal. Miks Swedbankile, Teliale ja Eesti Energiale need teemad olulised on? Mida konkreetset tähendab klientidele ja partneritele niisugune fookus? Kuidas jätkusuutlikkuse, sh. elektromobiilsuse ignoreerimine halvendab reaalselt ettevõtte konkurentsivõimet?

speaker-1

Olavi Lepp

speaker-2

Margus Vals

speaker-3

Holger Haljand